TSL 418 Acces

Produkt nemá žiadne parametre.

• , zakúpené v Gamisport.sk

• Výborné viazanie, ľahké obúvanie a vyzúvanie, dotiahnutie viazania s račňou je pohodlné. Výborná možnosť polohovania:
    • - na rovine kráčate s voľnou pätou, viazanie je v základnej polohe vodorovne
    • - do kopca si pätu podložíte hrazdou pod pätou
    • - z kopca päta umožňuje "podšľap" - je pod úrovňou snežnice je to asi jediná snežnica na trhu, ktorá má túto vychytávku
    • - ak si dáte polohu "podšľap a nad viazanie prehodíte hrazdu, obmedzíte tým pohyb päty. Hodí sa to pri prudkých zostupoch alebo prekračovaní stromov alebo pri cúvaní (nestane sa Vám, že zadná časť snežnice sa preklopí dopredu ako sa to niekedy stane pri úplne voľnej päte).
    • Hroty prednej mačky a bočné hrebene sa mi na prvý pohľad zdali málo ostré a krátke (dosiaľ som používal mačky a tie majú ostrejšie zuby), ale nebol s tým problém, s namrznutým firmom si to hravo poradí. Na čistom hladkom ľade to už v tejto sezóne neodskúšam, ale do takýchto terénov sú skôr určené klasické mačky. Pri traverze v strmom svahu snežnice podšmykovali dolu svahom s celou masou mokrého snehu pod nimi a sem tam sa jedna škrtla o druhú, takže na nich pribudla nejaká tá ryha. Z tohto hľadiska by ostrejšie zuby napáchali viac škody.
    • Cena je neprimerane vysoká v porovnaní s výrobnými nákladmi (je to plastový výlisok) avšak neprimeraná cena je typická pre väčšinu snežníc.
    • Mám trochu obavy o životnosť plastových dielov.
    • V hlbokom snehu dochádza k svojvoľnému povolovaniu viazania, ktoré obopína členok. Nevšimnete si to, pretože napriek tomu snežnica drží na nohe dobre a zistíte to až podľa toho, že račňou sa dá viazanie dodatočne došponovať, hoci ste to už učinili na začiatku trasy.
    • Kvôli cene a drobným nedokonalostiam znižujem hodnotenie na 90%.

Potreboval som snežnice na náročnejšie terény (hrebeňovka Malej Fatry a podobne...). Okrem TSL418 ma zaujali aj modely Inook FreeStep avšak na túto novinku som sa nevedel dopátrať k žiadnej recenzii. Ani model Tubbs Free Alps nevyzeral zle, má dôveryhodné ozubenie a vyhral cenu jedného amerického outdoorového časopisu. TSL-ka sú pomerne známe hlavne v Česku a majú dobré recenzie. MSR sa mi zdajú neprimerane drahé a neverím, že cena zodpovedá vlastnostiam, snáď majú vyššiu životnosť a viac železa naspodu. TSL418 nebola lacná ale po prvom teste v teréne som veľmi spokojný a neľutujem investíciu. Vystihol som posledný sneh v M.Fatre 18.marca, trasa Príslop-Baraniarky-Žitné-Kraviarske s traverzom cez les späť na parkovisko. V priebehu dňa som narazil na rôznu kvalitu snehu (zamrznutý firn aj topiaci sa mokrý a hlboký sneh a rôzny sklon svahu. Snežnice sa držali výborne a mal som skvelý zážitok.
    Záver : TSL418 veľmi odporúčam. Pre ťažších turistov je určený model TSL438, ktorý má väčšiu plochu a je trochu dlhší. Oba modely sú unikátne možnosťou polohovania a hlavne patentovanou možnosťou podšľapu päty, ktorú oceníte pri schádzaní dolu strmým svahom.

Produkt nemá žiadne parametre.

Snežnice TSL 418 Acces ktoré sú pohodlnejšie a rýchlejšie pri nasadzovaní aj vyzúvaní. Snežnice sú vybavené predným drapákom a hrazdou, ktorá umožňuje príjemnejšie stúpanie do kopca, ale vďaka ďalšej polohe i z kopca (prešľap) Na spodnej strane sú hroty a grip (pílka), ktoré zabezpečujú výstup po zľadovatelom teréne. Aplikovaný SSAS systém, ktorý pohlcuje zvuk a otrasy (Sound and Shock absorbing System)

• Pre topánky: 35-46

1zákazník odporúča produkt
  • , zakúpené v Gamisport.sk

• - na rovine kráčate s voľnou pätou, viazanie je v základnej polohe vodorovne
    • - do kopca si pätu podložíte hrazdou pod pätou
    • Mám trochu obavy o životnosť plastových dielov.
    • Kvôli cene a drobným nedokonalostiam znižujem hodnotenie na 90%.