Najnovšie recenzie zo sekcie Snežnice

Tsl rando 226

Tsl rando 226

Pridané: 22. júna 2014

Zakúpený v Sport-snow.sk

• Dobrá značka,dobrá cena.

Používal jsem předchůdce TSL 225

TSL 325 Explore Easy

TSL 325 Explore Easy

Pridané: 30. marca 2014

• kvalitní, lehké sněžnice
  • ne zcela dobře se nazouvací špička vázání sněžnic

vyzkoušeli jsme zatím pouze jednou, chůze byla příjemná

TSL Sneka Hike 26

TSL Sneka Hike 26

Pridané: 4. marca 2014

Zakúpený v Sport-snow.sk

Snežnice využívam iba pár krát v roku, preto som chcel lacnejšie.
Zatiaľ som ich iba skúšal na úseku cca 500 m, v cca 15 až 25 cm vrstve tvrdého snehu. Počas chôdze neboli žiadne problémy, dobre držia na obuvi a držali aj na ľadových úsekoch.
Môže sa stať, že v tejto zimnej sezóne ich už ani nevyužijem.

Inook AX Man

Inook AX Man

Anonym Anonym

Pridané: 7. marca 2013

• Výborné snežnice, relatívne ľahké, vhodné takmer do každého snehu. Pri prašane možno typ Expert.
  • Viazanie nastaviteľné ako voľná päta alebo upevnené na päte (pri prekračovaní prekážok).
  • Jednoduché upínanie račňou.

Na snežniciach som nachodil viac ako 300 km, v rôznych snehových podmienkach. Všetko bez problémov.

MSR Evo Ascent

MSR Evo Ascent

Overený zákazník ECstore.sk Overený zákazník

Pridané: 18. februára 2013

Zakúpený v ECstore.sk

• su perfektne, to viazanie na prvy pohlad nevzbudzuje doveru, ale je funkcne.
  • jedine co sa im da vytknut je vlastne cena

Sneznice vyuzivam casto a na dlhe i viacdenne pochody, vacsinou mimo chodnikov (monitoring zvierat a vtakov), preto som chcel fakt dobre sneznice.
MSR Evo Ascent splnili moje ocakavania.

TSL 418 Acces

TSL 418 Acces

Pridané: 22. marca 2012

(naposledy upravené 22. marca 2012)

Zakúpený v Gamisport.sk

• Výborné viazanie, ľahké obúvanie a vyzúvanie, dotiahnutie viazania s račňou je pohodlné. Výborná možnosť polohovania:
  • na rovine kráčate s voľnou pätou, viazanie je v základnej polohe vodorovne
  • do kopca si pätu podložíte hrazdou pod pätou
  • z kopca päta umožňuje "podšľap" - je pod úrovňou snežnice je to asi jediná snežnica na trhu, ktorá má túto vychytávku
  • ak si dáte polohu "podšľap a nad viazanie prehodíte hrazdu, obmedzíte tým pohyb päty. Hodí sa to pri prudkých zostupoch alebo prekračovaní stromov alebo pri cúvaní (nestane sa Vám, že zadná časť snežnice sa preklopí dopredu ako sa to niekedy stane pri úplne voľnej päte).
  • Hroty prednej mačky a bočné hrebene sa mi na prvý pohľad zdali málo ostré a krátke (dosiaľ som používal mačky a tie majú ostrejšie zuby), ale nebol s tým problém, s namrznutým firmom si to hravo poradí. Na čistom hladkom ľade to už v tejto sezóne neodskúšam, ale do takýchto terénov sú skôr určené klasické mačky. Pri traverze v strmom svahu snežnice podšmykovali dolu svahom s celou masou mokrého snehu pod nimi a sem tam sa jedna škrtla o druhú, takže na nich pribudla nejaká tá ryha. Z tohto hľadiska by ostrejšie zuby napáchali viac škody.
  • Cena je neprimerane vysoká v porovnaní s výrobnými nákladmi (je to plastový výlisok) avšak neprimeraná cena je typická pre väčšinu snežníc.
  • Mám trochu obavy o životnosť plastových dielov.
  • V hlbokom snehu dochádza k svojvoľnému povolovaniu viazania, ktoré obopína členok. Nevšimnete si to, pretože napriek tomu snežnica drží na nohe dobre a zistíte to až podľa toho, že račňou sa dá viazanie dodatočne došponovať, hoci ste to už učinili na začiatku trasy.
  • Kvôli cene a drobným nedokonalostiam znižujem hodnotenie na 90%.

Potreboval som snežnice na náročnejšie terény (hrebeňovka Malej Fatry a podobne...). Okrem TSL418 ma zaujali aj modely Inook FreeStep avšak na túto novinku som sa nevedel dopátrať k žiadnej recenzii. Ani model Tubbs Free Alps nevyzeral zle, má dôveryhodné ozubenie a vyhral cenu jedného amerického outdoorového časopisu. TSL-ka sú pomerne známe hlavne v Česku a majú dobré recenzie. MSR sa mi zdajú neprimerane drahé a neverím, že cena zodpovedá vlastnostiam, snáď majú vyššiu životnosť a viac železa naspodu. TSL418 nebola lacná ale po prvom teste v teréne som veľmi spokojný a neľutujem investíciu. Vystihol som posledný sneh v M.Fatre 18.marca, trasa Príslop-Baraniarky-Žitné-Kraviarske s traverzom cez les späť na parkovisko. V priebehu dňa som narazil na rôznu kvalitu snehu (zamrznutý firn aj topiaci sa mokrý a hlboký sneh a rôzny sklon svahu. Snežnice sa držali výborne a mal som skvelý zážitok.
Záver : TSL418 veľmi odporúčam. Pre ťažších turistov je určený model TSL438, ktorý má väčšiu plochu a je trochu dlhší. Oba modely sú unikátne možnosťou polohovania a hlavne patentovanou možnosťou podšľapu päty, ktorú oceníte pri schádzaní dolu strmým svahom.

Tsl escape 227

Tsl escape 227

Pridané: 3. marca 2012

• komfortné
  • moc sa ohýba špica,málo pevnné

nadhodnotená užitočná nostnosť

Pridané: 3. marca 2012

(naposledy upravené 3. marca 2012)

• za tú cenu prijateľné
  • uchytenie viazania mohlo byť zosilené , moc sa točí noha

ako základ dobré

dobrá kvalita produktu
odporúčam ich skúsiť

Pridané: 22. februára 2012

• dobra cena, nosnosť,prevedenie

som spokojný, odskúšané, udrží aj statného chlapa pokiaľ nieje moc jemný sneh.

Pridané: 5. februára 2012

Zakúpený v Gamisport.sk

Ľahká hliníková konštrukcia, jednoduchosť obúvania, výborná účinnosť...

Zobrazujem 41 - 51 zo 51 recenzií 1 2 [ 3 ]